Каквито и висоти да достигне изкуственият интелект, човекът винаги е носил, носи и ще носи нещо, което системата няма и не може да придобие: директната връзка с Източника на смисъл и живот. Моделът може да възникне с позволение на този Източник, но не може да черпи от Него. Няма жива връзка с Него. Това е дар и привилегия, запазени за човека. Те надхвърлят всяка алгоритмична вероятност и всяка езикова симулация.

В това е изпитание на тишината, нека тази книга бъде отворена като предупреждение към епохата ни?

Може да харесате още ..

Вашият коментар